Sibiu2 Min Read Mălinon21 martie 2020 În urmă cu 10 ani Era pe 12 sau 13 iulie 2010. Nu mai țin minte exact. Ajunsesem la Barcelona destul de devreme, cred că pe la 8 dimineața. Mai aveam vreo 700… Discover More
Sibiu6 Min Read Mălinon20 martie 2020 Socialismul ține până la prima criză Probabil că cel mai deranjant lucru în ceea ce privește socialismul sunt truismele alea de doi lei cu toți suntem egali, toți ar trebui să… Discover More
Sibiu3 Min Read Mălinon20 martie 2020 Amintiri din vremuri de gripă Se întâmpla în urmă cu vreo 14 ani. La nivel mondial începuse ceva paranoia. Exista o amenințare reală datorită propagării unui virus ce… Discover More
Sibiu4 Min Read Mălinon19 martie 2020 5 zile de la apocalipsă Joia trecută a fost ultima zi relativ normală. Am ieșit toți trei pentru ultima dată din casă. Ne-am dus la Muller ca să cumpărăm vitamine… Discover More
Sibiu3 Min Read Mălinon18 martie 2020 Nu mai e despre bani ci despre supraviețuire În urmă cu aproape 10 ani izbucnea războiul din Libia. Cunoșteam un consătean care lucra pe acolo în construcții. Bun meseriaș, harnic,… Discover More
Sibiu2 Min Read Mălinon16 martie 2020 UE a uitat să mai fie uniune Citeam mai devreme un articol de pe FP pe care l-am văzut pe Facebook și mi-am dat seama că spune un adevăr crunt pe care l-am sesizat și eu… Discover More
Sibiu3 Min Read Mălinon12 martie 2020 O să supraviețuim E probabil ultimul articol pe care o să-l scriu pe tema COVID-19 și-l scriu acum pentru că și noi suntem izolați maritim și aerian de… Discover More
Sibiu7 Min Read Mălinon11 martie 2020 E bună și epidemia asta la ceva Dacă tot am ceva timp liber azi m-am gândit să aștern câteva idei apropo de părțile bune ale actualei epidemii. În primul rând e musai să ne… Discover More
Sibiu5 Min Read Mălinon27 februarie 2020 Câteva idei despre panică, isterie și idioțenie Mă fascinează cantitatea imensă de paranoia, panică și idioțenie ce înconjoară toată treaba asta cu Coronavirusul. Ca de obicei avem de toate.… Discover More
Sibiu4 Min Read Mălinon19 februarie 2020 ‘r-ați ai dracu’ de cerșetori De curând colaborarea cu ferma la care dădeam cu sapa după căpșuni de aproape 10 ani s-a încheiat. S-a încheiat amiabil, just, decent, dar nu… Discover More